EURAG LIETUVA
  • Apie mus
    • EURAG Lietuva
    • Nariai
    • Narystė
    • Valdymas
    • Veiklos planai
    • Veiklos ataskaitos
  • EURAG Europe
    • Bendradarbiavimas, kolegų patirtis
    • Susitikimai Europoje
  • Projektai
  • Planai ir priemonės senjorų gerovei
  • Būkime sveiki!
  • Nuotraukų galerija
  • NAUJIENOS
  • Kontaktai
  • Apie mus
    • EURAG Lietuva
    • Nariai
    • Narystė
    • Valdymas
    • Veiklos planai
    • Veiklos ataskaitos
  • EURAG Europe
    • Bendradarbiavimas, kolegų patirtis
    • Susitikimai Europoje
  • Projektai
  • Planai ir priemonės senjorų gerovei
  • Būkime sveiki!
  • Nuotraukų galerija
  • NAUJIENOS
  • Kontaktai
  EURAG LIETUVA
Picture


​

2022-12-30
Informacija apie sausio 09 d. susitikimą Seime su Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Mindaugu Linge
Siekdama įgyvendinti Asociacijos įstatuose įvardintus  tikslus, uždavinius ir įvykdyti   projekto veiklose nurodytus  įsipareigojimus užmegzti ar sustiprinti bendradarbiavimą su valstybės institucijomis ir parengti bei pateikti joms pasiūlymus gruodžio mėnesį parengėme ir oficialiai pateikėme Lietuvos valstybės institucijoms kelis pasiūlymus, kurie aprašyti ankstesniame projekto įgyvendinimo pranešime. Preliminariai sutarus dėl susitikimo, parengtas ir išsiustas oficialus raštas su mūsų pasiūlymais LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkui. Įvykus pasikeitimams Seime, sausio 9-ją buvome pakviesti susitikti su jau Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku Mindaugu Linge, prieš tai buvusiu Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovu. Susitikimui iš anksto pasiūlėme aptarti tris temas.
 Siekdami bendradarbiauti ir koordinuoti savo veiklą su kitomis vyresnio amžiaus žmones vienijančiomis organizacijomis, dalyvauti šiame susitikime pakvietėme ir Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“, šios sąjungos Vilniaus bendrijos, Lietuvos (LPŽA) ir Vilniaus m. pagyvenusių žmonių asociacijų vadovus. Su kvietimu nusiuntėme mūsų projekto metu pateiktus tris siūlymus valdžios institucijoms ir sulaukėme jų atsakymų, kad pritaria šiems siūlymams:
  • tobulinti teisėkūrą (ratifikuoti Europos socialinės chartijos 23 str.);
  • tobulinti mokesčių sistemą (atsižvelgiant į vėliausio Pasaulio banko ekspertų tyrimo išvadas, pagerinsiančias Lietuvos ekonomikos, socialinės apsaugos ir kitų valstybės vykdomų funkcijų bei teikiamų paslaugų kokybės ir reikalingos plėtros perspektyvas);
  • tobulinti strateginį valdymą bei planavimą reaguojant į spartų visuomenės senėjimą. Atspindėti jo keliamus iššūkius bei numatyti reikalingus  socialinius pokyčius,  parengti jų įgyvendinimui reikalingus pasiūlymus Lietuvos visuomenės raidos planavimą nulemsiančiuose dokumentuose, t. tarpe ir Strategijoje Lietuva 2050).
Susitikimo, trukusio apie 1,5 val., metu be jau minėtų mūsų parengtų ir suderintų  raštiškų siūlymų, LPŽA ir kiti susitikimo dalyviai dar akcentavo ES valstybių tarpe rekordinį Lietuvoje įvykusį kainų šuolį ir jo priežastis, infliacijos poveikį, ekonomikos, energetikos problemas, finansinių paslaugų brangimą, tų paslaugų vartotojų teisių pažeidimus bankams renkant asmens duomenis ir žalingą varžymą disponuoti savo finansais, bankus ir keliamų kainų pagrįstumą  turinčių prižiūrėti institucijų nepakankamai aktyvią veiklą, siūlė naujai įvertinti  lietuviško banko kūrimo tikslingumą ir galimybes, socialinio verslo įstatymo parengimą. LPS „Bočiai“ atstovai iškėlė demografijos problemas ir siūlymų ilginti pensinį amžių prieštaringumą ir neadekvatumą situacijai Lietuvoje, sveikatinimo ir ligų prevencijos paslaugų prieinamumo, galinčio prailginti sveiko gyvenimo trukmę aktualumą pensininkams ir visiems Lietuvos gyventojams. LPŽA ir LPS „Bočiai“ atstovai nurodė NVO projektinio finansavimo trūkumus, projektuose dalyvaujančių NVO ataskaitų pertekliškumą, ir  pateikė pasiūlymus padėčiai gerinti.
Seimo  BFK pirmininkas pabrėžė, kad pateikti  mūsų siūlymai nėra lobistiniai, gina ne siaurus grupinius interesus, o visiems krašto gyventojams svarbius lūkesčius. Aptarimo eigoje ir jam baigiantis, reaguodamas į pateiktus siūlymus ir juos apibendrindamas jis pateikė tų siūlymų vertinimą, atsižvelgiant į politinę situaciją ir ekonominį-finansinį Lietuvos pajėgumą. Mindaugas Lingė pažadėjo nepamiršti susitikime aptartų  siūlymų jam darbuojantis naujose pareigose ir bendraujant su sprendimus priimančiais valstybės  institucijų vadovais.
Apie susitikimą  jo dalyviai Virgilija Dolgova, Gediminas Kuliešis ir Evaldas Židonis detaliai referavo Lietuvos EURAG asociacijos valdybos aktyvo periodiškai vykstančioje sueigoje sausio 10 d. Buvo sutarta toliau betarpiškai bendradarbiauti su pensininkus vienijančiomis organizacijomis, siekiant koordinuoti pensininkams aktualias veiklas, formuluoti jų teisėtus lūkesčius ir teikti juos sprendimus priimančioms valstybės ir savivaldos institucijoms ir įstaigoms.
Virgilija Dolgova

2022-12-30
Informacinis pranešimas apie projekto "Niekas neturi  likti nuošalėje" įgyvendinimo eigą
Gruodžio 21 d. įvyko projekto dalyvių ir kitų asociacijos narių susitikimas mūsų būstinėje. Nacionalinė NVO koalicija padovanojo mums dviejų ak. valandų paskaitą apie tai, kaip atpažinti dezinformaciją ir nepasiduoti jos įtakai.
Apibendrinant projektinės veiklos rezultatus galime teigti, kad šio vyresnio amžiaus žmonių organizacijos įgyvendinto institucinių gebėjimų stiprinimo projekto esmę gerai nusako jo pavadinimas - “Niekas neturi likti nuošalėje”. 23 projekto dalyviams buvo organizuoti dviejų dienų mokymai labai svarbiomis ir NVO aktualiomis temomis: NVO būklė Lietuvoje, NVO veiklos ir atskaitomybės aktualijos, savanoriška veikla, projektų rašymas, komandinis darbas. NVO koalicija organizavo paskaitą apie atsparumą dezinformacijai. Projekto įgyvendinimo metu asociacijos nariai drauge svarstė dalyvavimo viešojo valdymo procesuose galimybes ir tikslus, analizavo esamą situaciją, rengė ir teikė pasiūlymus valdžios institucijoms ir vietos savivaldai. Visi teikti pasiūlymai yra susiję su siekiu atstovauti vyresnio amžiaus žmonių interesus. Be to, buvo patobulinta asociacijos interneto svetainė, joje buvo talpinama informacija apie projekto įgyvendinimo eigą. Gautas projekto finansavimas pagerino asociacijos finansinę būklę, padidino narių kompetencijas ir žinias bei sustiprino narių optimizmą ir susitelkimą tolimesnėms veikloms.
Projekto vykdytoja Virgilija Dolgova
​
​Gruodžio 21 d. paskaita-diskusija apie atsparumą dezinformacijai.
Picture

​Gruodžio 21 d. baigiamasis projekto renginys (ne visi tilpo į kadrą)

Apie projekto "Niekas neturi  likti nuošalėje" įgyvendinimo eigą ir veiklos “Siūlymų ir (ar)rekomendacijų dėl viešosios politikos sprendimų teikimas kompetentingoms valstybės ar savivaldybės institucijoms ir (arba) įstaigoms” rezultatus:
Informacinis pranešimas apie pasiūlymus tobulinti teisėkūrą
 Lietuvos EURAG asociacijos nariai jau eilę metų bando atkreipti sprendimus priimančiųjų dėmesį, kad Lietuva iki šiol vengia prisiimti tarptautinius įsipareigojimus dėl pagyvenusių
žmonių teisių į socialinę apsaugą. Nors Europos Tarybos EUROPOS SOCIALINĖ CHARTIJA Lietuvos Seimo ratifikuota jau daugiau nei prieš dvidešimt metų (2001 m. gegužės 15 d.
įstatymu Nr. IX-317), bet, iki šiol, deja, be 23 straipsnio „Pagyvenusių žmonių teisė į socialinę apsaugą“.
Preliminariai sutarus dėl susitikimo, parengtas ir išsiustas oficialus raštas LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkui DĖL EUROPOS SOCIALINĖS CHARTIJOS 23 STRAIPSNIO RATIFIKAVIMO

Informacinis pranešimas apie pasiūlymus tobulinti mokesčių sistemą
 Mus neramina, kad Lietuvos pasiektas ekonominis pajėgumas ir jo rodikliai jau tapo sulyginami su vidurkiniais ES valstybių narių rodikliais, o nemažos dalies ES valstybių - narių net     pralenkia, tačiau socialinei apsaugai ir, konkrečiai, senatvės pensijoms Lietuvoj skiriama BVP dalis, remiantis Eurostat‘o duomenimis, atsilieka nuo ES vidurkio vos ne dvigubai! Valstybės   funkcijų ir paslaugų nepakankamą finansavimą iš esmės lemia tai, kad jau eilę metų perskirstant Lietuvos BVP, viešiesiems finansams skiriama santykinai gerokai mažiau, nei ES vidurkis.   Lietuvos COFOG rodiklis pagal Eurostat 2020 m. duomenis atsilieka nuo ES vidurkio daugiau nei dešimčia procentų! Pastebime, kad mokesčių sistemos pertvarka įstrigo, priimami ne     esminiai, o fragmentiški, dažnai tik atskiras interesų grupes tenkinantys, bet ne pribrendusius esminius pokyčius atliepiantys sprendimai.

Parengtas ir išsiustas oficialus raštas LR Finansų viceministrei, Mokesčių darbo grupės vadovei Rūtai Bilkštytei DĖL VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVŲ SIŪLYMŲ MOKESTINIŲ LENGVATŲ PERŽIŪROS TARPINSTITUCINEI DARBO GRUPEI, kuriame pastebime, kad:
 mokesčių sistemos pertvarka įstrigo, priimami ne esminiai, o fragmentiški, dažnai tik  atskiras interesų grupes tenkinantys, bet ne pribrendusius esminius pokyčius atliepiantys     sprendimai. Lietuvos valstybei užgriuvusių krizių ir Rusijos imperinės agresijos sukeltų pasekmių amortizavimui tenka vis daugiau resursų skirti gyventojų ir verslo rėmimui, todėl toliau   taip skurdindami valstybės finansus pavojingai silpninsime valstybę, būtinųjų jos funkcijų ir paslaugų kokybę. Rašte siūlome atnaujinti mokesčių darbo grupės veiklą, įtraukti į ją   pensininkų organizacijų atstovus ir peržiūrėti anksčiau svarstytus mokesčių pakeitimus vadovaujantis kompleksiniu požiūriu ir Pasaulio banko atliktų vėliausių tyrimų vertinimais ir   rekomendacijomis.

Informacinis pranešimas apie pasiūlymus tobulinti strateginį valdymą ir planavimą, reaguojant į spartų visuomenės senėjimą
 Mums rūpi, kad Lietuva laiku pasirengtų vykdyti socialines inovacijas, savalaikiai ir adekvačiai reaguojant į spartaus Lietuvos visuomenės senėjimo nulemtus pokyčius ir iššūkis.   Pastebime, kad Lietuvos visuomenės raidos planavimą nulemiančiuose dokumentuose iki šiol trūksta valstybės lygmens strategijų ir veikimo programų, reikalingų norint efektyviai   tvarkytis su minėtais iššūkiais, siekiant pozityvesnio visuomenės senėjimo proceso, tų inovacijų detalesnio planavimo ir valdymo.

Tam užmegzti kontaktai su Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ kūrėjais, parengtas ir išsiųstas oficialus raštas LRV Ministro Pirmininko patarėjui Dariui Žėruoliui ir LRVK Strateginio valdymo grupės patarėjai Modestai Kairytei DĖL VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVŲ DALYVAVIMO „Lietuva 2050“ STRATEGIJOS RENGIME , DERINIME ir ĮGYVENDINIME
Jame siūlome aptarti galimybes dar „ Lietuva 2050“ strategijoje numatyti parengti jos įgyvendinimui (atsižvelgiant į minėtą visuomenės senėjimo procesą) reikalingus detalesnius
valstybės programos ar kitokius pan. pobūdžio planus.
 2022-12-21 gautame atsakyme esame informuojami apie kvietimą įsijungti į vieną pradinių Strategijos formavimo etapų – dalyvauti viešojoje konsultacijoje: susipažinti su pirminiu   „Lietuva 2050” vizijos ir ambicijų dokumentu Lietuva 2050 | Ateitį kurkime šiandien | Mano vyriausybė (lrv.lt) , diskutuoti apie Lietuvos viziją ir Savo organizacijos nuomonę apie pirminį   projektą pareikšti dviem būdais: atsakyti į klausimyną (http://bit.ly/3FISAeA) arba pastabas ir pasiūlymus laisva forma siųsti el. p. lietuva2050@lrv.lt.  Viešojoje konsultacijoje dėl strategijos vizijos ir ambicijų kviečiami dalyvauti iki 2023 m. sausio mėn. 22 dienos.

Informacinis pranešimas apie bendradarbiavimą su Vilniaus miesto savivaldybe rengiant ir tobulinant Socialinių paslaugų programą ateinantiems metams
 Toliau palaikome dar prieš metus užmegztus bendradarbiavimo ryšius su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriumi, (pagal principą „Nieko dėl
    mūsų be mūsų“), siūlant savo narių dalyvavimą rengiant ir derinant Socialinių paslaugų programą 2023-iems metams.

 2022-12 -15 esame pakviesti iki sausio 4 d. teikti klausimus, pasiūlymus ir pastabas Vilniaus m. savivaldybės Bendrųjų socialinių paslaugų ir akredituotos socialinės priežiūros kokybės        vertinimo tvarkos aprašo pakeitimams.

​NVO fondo 2022 metų nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų atrankos konkursas
 Lietuvos EURAG asociacija
projektas "Niekas neturi  likti nuošalėje"
Picture
Projekto tikslas – asociacijos institucinių gebėjimų stiprinimas. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos EURAG asociacijos nariais tapo visa eilė NVO iš kitų Lietuvos rajonų (Elektrėnai, Jonava, Kėdainiai, Pasvalys, Utena, Ukmergė), džiaugiamės konkurso būdu laimėta galimybe šiais metais surengti mokymus ir veiklas, kad geriau būtų suprastos NVO veiklos, finansavimo, atskaitomybės ypatumai ir naujovės bei savanoriškos veiklos esmė ir galimybės, kad būtų įsivertinta bendra situacija, nusistatyti veiklos prioritetai ir parengta visa eilė dokumentų, išreiškiančių asociacijos siekį dalyvauti sprendimų priėmime. 

Mokymų tikslinė grupė – 23 asmenys, 13 iš jų – rajoninių skyrių atstovai.
Projekto vadovas - Povilas Butkus, el. paštas: liteurag@gmail.com
Projekto vykdytojas – Virgilija Dolgova
Projektas vykdomas nuo 2022 m. spalio 26 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d.
 Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 
Informacija apie projekto veiklas bus skelbiama projekto įgyvendinimo eigoje. 
​
NVO fondo 2022 metų nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų atrankos konkursas
​

2022-11-24
​Informacinis pranešimas apie projekto "Niekas neturi  likti nuošalėje" įgyvendinimo eigą
2022 m. lapkričio 22 – 23 dienomis viešbutyje ART CITY INN, J. Jasinskio g. 14, Vilniuje įvyko dviejų dienų mokymai projekto dalyviams. Puikūs lektoriai  pravedė mokymus tokiomis temomis:
  • NVO sektorius Lietuvoje (teorija ir praktika),
  • Projektų rašymas (tikslai, uždaviniai, veiklos, sąmata, išlaidų tinkamumas, atsiskaitymas ir kita aktuali informacija,
  • NVO dokumentacija, pajamų ir išlaidų apskaita, finansinė atskaitomybė,
  • Savanoriška veikla – nauda sau ir visuomenei,
Taip pat buvo komandos formavimo užsiėmimai, vidinės diskusijos dėl siūlymų ir (ar) rekomendacijų dėl viešosios politikos sprendimų teikimo, dėl savanoriškos veiklos įforminimo.
23 projekto tikslinės grupės atstovai, jų tarpe 13 atstovų iš regioninių juridinių asmenų, ir dar 3 projekto aktyvo nariai liko labai patenkinti gautomis žiniomis ir yra tikri, kad ta informacija užtikrins geresnę jų atstovaujamos organizacijos veiklos kokybę.

Foto iš mokymų renginio:

Picture
Gruodžio 5-ji – Tarptautinė savanorių diena
     2022-12-05
     ​Gruodžio 5-ąją organizavome nuotolinį susitikimą ZOOM platformoje, kad kartu su projekto dalyviais paminėti Tarptautinę savanorių dieną. Prisiminėme mokymų metu gautą informaciją apie savanoriškos veiklos įstatyminę ir teisinę bazę, apžvelgėme galimybių savanoriauti poreikį ir pasiūlą bei paklausą, pasidalinome asmenine savanoriškos veiklos patirtimi. Manefa Miškinienė papasakojo apie Kanadoje praktikuojamą senjorų teikiamą pagalbą kūdikių namuose, Vida Petrašiūnienė pasiūlė lankyti Specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“ gyventojus, aptarėme savo visuomeninę neatlygintiną veiklą asociacijoje, kas taip pat yra viena iš savanorystės formų.  Susitikimas truko 80 min., dalyvavo 12 Lietuvos EURAG asociacijos narių jų tarpe 4 atstovai iš rajoninių skyrių.
    Sveikiname visus SAVANORIUS bei savanorišką veiklą organizuojančius, planuojančius ir koordinuojančius žmones! Jūsų dėka stiprėja mūsų pilietinė visuomenė!
   Projekto vykdytoja Virgilija Dolgova

Powered by Create your own unique website with customizable templates.